a

Nové Chářovice nabízí ideální kombinaci pohodlného a aktivního života v přírodním prostředí. Vytváří komunitu lidí s blízkými potřebami založenou na vzájemném respektu a toleranci. Přináší bezpečí a podporu při zachování vysoké míry autonomie obyvatel. Stávají se jistotou pro všechny, kteří chtějí bydlet moudře.

CERTUS s.r.o.
Záběhlická 180/59
10600 Praha 10
IČ: 49616072
DIČ: CZ49616072

info@novecharovice.cz
tel. : + 420 721 016 765

+ 420 721 016 765

info@novecharovice.cz

CERTUS s.r.o.

Záběhlická 180/59, 10600 Praha 10

Domluvit setkání

O projektu

Proč je bydlení v Nových Chářovicích moudré?

Projekt Nové Chářovice vznikl z důvodu chybějící alternativy bydlení pro lidi, kteří již ukončili ekonomicky produktivní část života, hledají klid, ale zároveň chtějí zůstat aktivní a rozhodovat o tom, jak bude vypadat jejich každodenní život. Koncepce celého areálu je vymyšlená tak, aby komunita dokázala snadno reagovat na měnící se potřeby svých členů. Přitom je kladen důraz na zachování jejich soukromí a autonomie.

Bezbariérovost a technologie hlídající zdraví

Rodinné domy, byty, společné prostory i venkovní areál jsou řešeny bezbariérově. To znamená, že obyvatelé nemusí náhle řešit změny v domácnosti, objeví-li se například problémy s hybností. Domy i byty jsou navíc vybaveny elektronickým asistivním systémem, který reaguje na jakékoliv nebezpečí ohrožující život a zdraví obyvatel. Tento systém má prvky domácí telemedicíny s možností přenosu dat přímo k lékaři. Díky tomu naleznou obyvatelé v Nových Chářovicích vysokou míru bezpečí.

Pády, nevolnost, únik energií, požár, únik jedovatých plynů. To vše lze pomocí instalovaných systémů včas detekovat a díky napojení na dohledové centrum, okamžitě zareagovat a situaci vyřešit.

Vybavení domácností v Nových Chářovicích

a
Speciálně upravený domácí počítač

Umožňuje každé domácnosti elektronickou komunikaci s okolím.

a
Inteligentní asistivní systém

Reaguje na jakékoliv nebezpečí ohrožující život a zdraví.

a
Prvky domácí telemedicíny

Slouží k dálkovému přenosu medicínských dat přímo k lékaři.

Prvky automatické regulace energií

Jsou ovladatelné i na dálku.

Nízkoodběrové energetické komponenty

Zajišťují maximální úsporu.

Družstevní vlastnictví

Družstevní vlastnická forma podporuje zachování charakteru komunitní společnosti s jasně vydefinovanými pravidly na bázi slušnosti, tolerance a solidarity. Družstevní podíl garantuje vlastnictví konkrétní bytové jednotky a dalších podílů na daných nemovitostech bez placení daně při změně uživatele nemovitosti. Skupinové vlastnictví napomáhá snadnějšímu řešení problémů spojených s údržbou a provozem nemovitosti.

Více o fungování družstva se dozvíte na osobní schůzce. Neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Komunita a služby

Komunita lidí s velmi podobnými potřebami je může naplnit snadněji než jedinec. V areálu Nových Chářovic tak najdete nabídku služeb, která vám zajistí základní životní komfort a nabídne aktivní trávení volného času. Jako člen komunity budete mít možnost tuto nabídku ovlivnit či spoluvytvářet.

Čtěte více!

Lokalita

Klidné místo obklopené přírodou, které je jen 30 minut od Prahy. Areál Nových Chářovic se nachází na okraji obce Chářovice (okres Benešov, Středočeský kraj). Je vzdálen 5 km od města Týnec nad Sázavou a 10 km od Benešova. V těchto městech je veškerá občanská vybavenost včetně nemocnice. Chářovice leží v příjemně zvlněné krajině s bohatým lesním porostem a řadou rybníků a přitom je vše, co potřebujete, na dosah.

Prohlédněte si areál!

Domácnosti v Nových Chářovicích budou vybaveny prvky domácí telemedicíny, které odpovídají trendům v této oblasti. Uvědomujeme si totiž, že, vzhledem k demografickému vývoji, je nutné, aby se asistivní systémy staly přirozenou součástí života seniorů a sociálních služeb. Jednoduché ovládání, dostupný servis a podpora jsou samozřejmostí a obyvatelé budou v bezpečí.

- Petr Panýrek, autor projektu