a

Nové Chářovice nabízí ideální kombinaci pohodlného a aktivního života v přírodním prostředí. Vytváří komunitu lidí s blízkými potřebami založenou na vzájemném respektu a toleranci. Přináší bezpečí a podporu při zachování vysoké míry autonomie obyvatel. Stávají se jistotou pro všechny, kteří chtějí bydlet moudře.

CERTUS s.r.o.
Záběhlická 180/59
10600 Praha 10
IČ: 49616072
DIČ: CZ49616072

info@novecharovice.cz
tel. : + 420 721 016 765

+ 420 721 016 765

info@novecharovice.cz

CERTUS s.r.o.

Záběhlická 180/59, 10600 Praha 10

Domluvit setkání

Plány a vizualizace

Lokalita

Nové Chářovice se nacházejí v klidném a příjemném prostředí zvlněné krajiny s bohatým lesním porostem. Dobrá dopravní obslužnost zajišťuje snadnou dostupnost Týnce nad Sázavou, Benešova i Prahy. V dosahu je veškerá občanská vybavenost včetně ordinací lékařů a nemocnice. Obec Chářovice, do jejíhož katastru areál Nových Chářovic spadá, neuvažuje o svém rozšíření, takže bude zachováno komornější prostředí a klid.

Areál

Centrem Nových Chářovic je náves, která usnadňuje vzájemné potkávání obyvatel. Náves obklopují multifunkční objekty, do kterých budou umístěny plánované služby. Veřejné prostory budou doplněny stromy a travnatými plochami. Ty mohou být obyvateli využívány například k venkovnímu cvičení, ke hře pétanque, grilování, venčení psů a podobně. Celý areál včetně všech objektů je řešen bezbariérově.

Domy a byty

V Nových Chářovicích si můžete k bydlení vybrat buď jednopodlažní apartmány nebo samostatné domky. Všechny apartmány v úrovni přízemí mají vlastní předzahrádku. I u domů je kladen velký důraz na přímý kontakt objektů se zahradou a světlost místností s výhledem do exteriéru. Materiály byly vybrány tak, aby zaručovaly maximální životnost a udržitelnost.

Základní vybavení domů a bytů umožňuje vysokou variabilitu a personalizaci podle vkusu obyvatel. Každá domácnost je vybavena elektronickým asistivním systémem, který reaguje na jakékoliv nebezpečí ohrožující život a zdraví obyvatel. Vše je navrženo tak, abyste v Nových Chářovicích byli doma a v bezpečí.

Při návrhu areálu jsme vycházeli z proměny lidských potřeb, kterou přináší vyšší věk. Důsledně jsme dbali zejména na bezabariérovost a snadný přístup všech částí. Jako unikátní pro tento druh projektu vnímám paprskovitý půdorys s centrální návsí, který je inspirován klasickou vesnickou výstavbou. Myslím si, že to bude obyvatelům Nových Chářovic blízké a podpoří to jejich komunitní fungování.

- Pavel Drbal, vedoucí projektu